Inovační vouchery pro začínající firmy v Praze ohroženy. AMSP ČR začíná vyjednávat.

Inovační vouchery pro začínající firmy v Praze ohroženy. AMSP ČR začíná vyjednávat.

Pražská koalice nezačala šťastně. Alespoň co se týká podpory malých firem, zaměřených na spolupráci s univerzitami a výzkumnými organizacemi. Projekt inovačních voucherů, který AMSP ČR před třemi lety iniciovala a společně s magistrátem vybudovala a který sloužil například talentovaným studentům, kteří si založili první firmu, je ohrožen. Pražská koalice ANO, Trojkoalice a ČSSD je chce zrušit.

Asociace malých a středních podniků a živnostníků považuje tento krok za velmi nerozumný. 13 milionů korun z více jak 50 miliardového pražského rozpočtu je obnos, který objektivně pomohl každý rok více jak stovce malých firem, zejména studentským spin off projektům. Začínající firmy tím dostaly malou pobídku a mohly pokračovat ve svých školních aktivitách i na komerční bázi.

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR k tomu uvádí: „Inovační vouchery neudělají z nikoho šampióna, jedná se o malé startovné, které ale mnoha nápadům pomohlo na svět. Tento model funguje v celém světě a každý region má zájem o rozvoj vztahů začínajících firem s univerzitami. V Praze je to dvojnásobně důležité, neboť má na rozdíl od jiných regionů omezený přístup k evropským dotacím. Z pohledu celého rozpočtu se jedná o marginální částku a já věřím, že se nám podaří koalici přesvědčit, že vouchery mají svůj smysl“.

16.2. Hospodářské noviny: Praha chce zrušit inovační vouchery. AMSP ČR proti.

http://domaci.ihned.cz/c1-63511520-praha-chce-zrusit-inovacni-vouchery-az-79-firem-prijde-o-planovanou-dotaci
X