Eva Svobodová, GŘ AMSP ČR, k tématu sdílených pracovních míst

Eva Svobodová, GŘ AMSP ČR, k tématu sdílených pracovních míst

iPROSPERITA.cz: Sdílené pracovní místo podporují odbory
Ministerstvo práce a sociálních věcí hodlá v následujících měsících představit novelu zákoníku práce s úpravou sdíleného pracovního místa. To by mělo pomoci usnadnit vstup na trh práce rodičům s malými dětmi, zdravotně postiženým či lidem staršího věku, zaměstnavatelům pak řešit problém s nedostatkem zaměstnanců.
Celý článek naleznete zde:

 

Investujeme.cz: Sdílené pracovní místo podporují odbory, kritici upozorňují na zvýšenou administrativu a náklady
Ministerstvo práce a sociálních věcí hodlá v následujících měsících představit novelu zákoníku práce s úpravou sdíleného pracovního místa. To by mělo pomoci usnadnit vstup na trh práce rodičům s malými dětmi, zdravotně postiženým či lidem staršího věku, zaměstnavatelům pak řešit problém s nedostatkem zaměstnanců. Odboráři novelu kvitují z důvodu flexibility, kterou zaměstnancům přinese. Zástupci malých a středních podniků ji však údajně spíše využívat nebudou, a to z ekonomických důvodů. Odborníci poté upozorňují na případné zvýšení administrativy.
Celý článek naleznete zde:
https://www.investujeme.cz/tiskove-zpravy/sdilene-pracovni-misto-podporuji-odbory-kritici-upozornuji-na-zvysenou-administrativu-a-naklady/


X