Podporujeme inovativní vzdělávání učitelů v oblasti digitálního podnikání

Podporujeme inovativní vzdělávání učitelů v oblasti digitálního podnikání

Od října 2019 se AMSP ČR účastní mezinárodního projektu „Digitální podnikání – inovativní vzdělávání učitelů” (z originálu „Digital Entrepreneurship – Innovative Teacher Training“ neboli DIGTEACH). Dvouletý projekt si staví za cíl vyvinout a implementovat inovativní postupy a nástroje, které budou nabídnuty odborným učitelům ve formě specializovaného školení v oblasti digitálního podnikání.

 

Vzdělávání nové generace v oblasti digitálního podnikání je klíčem k nastartování a zrychlení digitální transformace v každém evropském regionu. V současnosti však mnoho učitelů, lektorů či trenérů nemá prostředky, které by jim tuto cestu umožnili. Projekt DIGTEACH má přispět k podpoře počátečního vzdělávání a dalšího profesního rozvoje učitelů v oblasti digitálního podnikání, a to prostřednictvím nových inovativních metod učení. Tyto metody učitelům umožní rozvíjet dovednosti, myšlení a kompetence potřebné k vzdělávání nové generace podnikatelů.

Projekt je realizovaný v rámci programu Erasmus+, v oblasti KA2 – Strategické partnerství pro odborné vzdělávání a přípravu. Součástí projektového týmu je 6 partnerů ze 4 evropských zemí, a to:

  • Linares Chamber of Commerce (Španělsko) – koordinátor projektu
  • Consiglio Nazionale delle Ricerche (Itálie)
  • Best Institut fur Berufsbezogene Weiterbildung und Personaltraining Gmbh (Rakousko)
  • Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (Česká republika)
  • Pp. Sagrada Familia (Španělsko)
  • Istituto Superiore Statale „Mario Rutelli“ (Itálie)

Více informací o projektu, projektových partnerech a výstupech projektu, které budou na platformu postupně přidávány, naleznete na: www.digitalteacherpreneur.com.

 

 

 X