Seminář: „Táhneš firmu za jeden provaz?“

Seminář: „Táhneš firmu za jeden provaz?“

Kdy: 8. listopadu 2018 v čase od 9:00 do 12:00 hodin

Registrace účastníků začíná již v 8:30.

Kdev sídle AMSP ČR, Sokolovská 100/94  (Meteor Centre Office Park B hlavní vstupz Thámova 32)

PROČ STŘEDNĚ VELKÉ FIRMY NEPŘITAHUJÍ KVALITNÍ MANAŽERY?
Majitelé se domnívají, že schopné manažery mají. Ale když se jich zeptáte, kdy naposledy přišli s obchodně úspěšnou novinkou na trh nebo jak funguje v jejich firmě delegování, odpověď v podstatě nemají. Vize firmy je buď obecná nebo žádná a koncepce je sprosté slovo.

CO JE SMYSLEM PODNIKÁNÍ?
Nejčastější odpovědí je, že firma je moje dítě. Jako dítě potřebuje k životu kyslík, firma potřebuje k životu tvořit zisk. Potřebuje peníze na investice, na rozvojové projekty, na nové obchodní aktivity.

FIREMNÍ KULTURA
Prostředí ve firmě je podobné jako v ponorce: uzavřený mikrosvět, ze kterého není vidět ven. Ponorka se musí vynořit nebo minimálně vytáhnout periskop, aby kapitán viděl, co se vlastně děje venku. Aby hodnota firmy dále rostla, měl by majitel udělat dvě věci. 1) Vystoupit z ponorky a začít se na firmu dívat z venku z pohledu akcionáře. 2) Nastavit ve firmě proces změn. Obojí je velmi těžké, je to o změně přemýšlení a přístupu k firmě nejenom z pozice majitele, ale i všech zaměstnanců ve firmě.

VYSTUPUJÍCÍ:
Ing. Martin Haluzík,
manažer a konzultant
Česká asociace interim managementu

Kontaktní osoba:
Zuzana Kratochvílová, AMSP ČR-Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, METEOR Centre Office Park B, Sokolovská 100/94, 186 00 Praha 8, tel.: +420 733 722 512, e-mail: kratochvilova@amsp.cz, www.amsp.cz

Pozvánka ke stažení zde:
Pozvánka na seminář 8.11.2018X