12/12/2016, Český rozhlas: Rodinné firmy budou uzákoněny, AMSP ČR tlačí na pilu

12/12/2016, Český rozhlas: Rodinné firmy budou uzákoněny, AMSP ČR tlačí na pilu

V českých zákonech by se mohl objevit pojem rodinná firma. Navrhuje to Asociace malých a středních podniků, podle níž by to státu umožnilo cíleně podporovat tento druh podnikání. Podle odhadů asociace totiž firmy, které přechází z generace na generaci, tvoří téměř třetinu výkonu české ekonomiky. Návrh neodmítají ministři Andrej Babiš, Karla Šlechtová (oba ANO) ani Jan Mládek (ČSSD).

Teď nastupuje nová generace. Děcka, která přebírají rodinné firmy, to mají daleko těžší než my zakladatelé, protože se všechno musejí naučit za pochodu a na bedrech jim přistane už poměrně složitý byznys. Tito následovníci opravdu potřebují od státu podporu,“ domnívá se Libor Musil, jehož společnost se v roce 2014 stala nejlepší rodinnou firmou v Česku. 

Asociace malých a středních podniků, v jejímž představenstvu Musil působí, také přišla s návrhem vymezení, co to vůbec rodinná firma je. 

Celý článek naleznete zde:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/ekonomika/_zprava/budou-uzakoneny-rodinne-firmy-soucasna-vlada-uz-to-asi-nestihne-ministri-ale-neprotestuji–1678646https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html