Reprezentanti AMSP ČR jednali s norskými partnery v Oslu

Reprezentanti AMSP ČR jednali s norskými partnery v Oslu

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci s norskou asociací SME Norway absolvovala sérii přípravných jednání v norském Oslu. Cesta se uskutečnila v rámci projektu ROSE: „Road to self-employment for Ukrainians and other marginalized groups on the Czech labour market“ (česky: Cesta k samostatné výdělečné činnosti pro Ukrajince a další marginalizované skupiny na českém trhu práce) ve dnech 20. – 24. 2. 2023.

AMSP ČR byla zastoupena hlavní koordinátorkou projektu Mgr. Kristýnou Strnadovou, místopředsedkyní představenstva Ing. Pavlou Břečkovou, Ph.D. a ekonomicko-právním analytikem AMSP ČR JUDr. Miroslavem Somolem, CSc. Delegace se setkala mimo jiné s předsedou představenstva SME Norway Karlem Anders Grønland a generálním ředitelem SME Norway Jørundem Henning Rytman, s panem Velvyslancem České republiky Ing. Davidem Červenkou, dále s představiteli státního registračního úřadu Brønnøysundregistrene a státní organizace Innovation Norway na komplexní podporu podnikatelské sféry a v neposlední řadě s organizacemi IVDK Hub a StartUp Migrants podporující migranty v podnikatelských aktivitách. V průběhu týdne se také uskutečnilo nahrávání epizody podcastu pro norské podnikatele, ve kterém byl projekt ROSE představen jako příklad dobré praxe česko-norské spolupráce.

Hlavním cílem projektu ROSE je zprostředkování znalostí v oblasti získání živnostenského listu a zahájení vlastních podnikatelských aktivit pro ukrajinské válečné uprchlíky, imigranty a další znevýhodněné skupiny osob, jakožto alternativa vstupu na český trh práce. Další připravovanou aktivitou projektu je roadshow po vybraných českých městech s organizací vzdělávacích a konzultačních seminářů a vytvoření informačních materiálů o možnostech podnikání v ČR.

Projekt ROSE je podpořen z Norských fondů 2014 – 2021 v rámci programu Sociální dialog a důstojná práce. Partnerem projektu je norská Asociace malých a středních podniků SME Norway.

V případě zájmu o více informací o projektu či zapojení se do národní školící roadshow kontaktujte manažerku projektu Mgr. Kristýnu Strnadovou na strnadova@amsp.cz. 

 

 https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html