Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a místopředsedkyně Asociace Pavla Břečková jednali s předsedou tzv. Důchodové komise Martinem Potůčkem. Asociace vnímala s rozpaky mediální vyjádření zástupců komise, které velmi často směřovaly ke kritice živnostníků, jakožto přispěvatelů do systému sociálního zabezpečení. AMSP ČR si plně uvědomuje, že vytvoření smysluplného mechanismu, který zabezpečí příští generaci důstojné důchodové podmínky je velmi obtížné zadání, tím spíše, že demografický vývoj nevěští v tomto směru nic dobrého.
Na druhou stranu AMSP ČR striktně odmítá mediální zkratky založené na tom, že právě mikropodnikatelé zalepí předpokládanou důchodovou díru. Jednání s prof. Potůčkem bylo nicméně velmi konstruktivní a po vyjasnění si určitých nepřekročitelných požadavků z obou stran se dohodly další společné kroky.
AMSP ČR vítá nabídku předsedy komise Martina Potůčka, aby se náš zástupce stal stálým členem Důchodové komise a nominuje na tuto pozici místopředsedkyni představenstva Pavlu Břečkovou. Karel Havlíček k tomu dodává:“ Nepovažuji za šťastné střílet po sobě v médiích, pokud chceme uhrát nějaký přijatelný výsledek, je to o trpělivém jednání. První oficiální schůzka s Martinem Potůčkem splnila naše očekávání. Nejednalo se o ideologický střet, ale velmi věcné setkání, podložené oboustranně argumenty. Shodli jsme se, že i když na první pohled OSVČ odvádí pouze třetinu toho co zaměstnanci, není možné hodit paušálně všechny do jednoho pytle. Hlavním úkolem bude oddělit ty skutečně nejmenší, kterým se z našeho pohledu nemohou za žádnou cenu zvýšit odvody, od těch ostatních, u kterých je možné určité změny aplikovat. Za sebe považuji rozumnou hranici danou pro paušály, tj. 2 mil. Kč obratu ročně.“