AMSP ČR napomáhá rozvoji ekofarem v Moldávii

AMSP ČR napomáhá rozvoji ekofarem v Moldávii

V rámci programu Aid for Trade uspořádala AMSP ČR v týdnu od 2. do 8. 10. další studijní cestu na podporu podnikání v Moldávii. Čtrnáctičlenná moldavská delegace v čele se zástupci Ministerstva zemědělství a kontrolních státních orgánů doprovázených moldavskými farmáři se účastnila týdenního školícího programu, v jehož rámci měli účastníci možnost načerpat znalosti i inspiraci pro vlastní podnikání v oblasti potravinářské výroby a zemědělské produkce.

Zástupkyně AMSP ČR Kristýna Strnadová představila účastníkům dlouhodobý projekt Asociace „…a teď česky“ podporující lokální produkci a prodej ze dvora a dále se delegace účastnila jednání s Asociací soukromého zemědělství, Asociací regionálních značek a firmami BIOCENTRUM a Deconta, s kterými měli možnost porovnat podmínky pro ekologické farmaření a podporu biodiversity u nás a v Moldávii. Součástí programu byly i návštěvy vybraných oceněných farem, farmy Vraňany, farmy Hole, farmy Dvůr Havransko a farmy Cihlář Milošovice, které s delegací sdíleli své zkušenosti, praktiky a podnikatelské rady. Nakonec se delegace podívala na výstavu Podzimní zemědělec a Biojarmark.

Cílem návštěvy bylo sdílet zkušenosti odborníku ČR v oblasti podpory rozvoje ekologického zemědělství, jeho marketingu a komunikace se zákazníky a posílit tak prosazení malých a středně velkých farem na moldavském trhu.

Projekt je financován z programu rozvojové spolupráce Aid for Trade v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

 

         

 

 https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html