AMSP ČR ocenila moldavské MSP soutěžící o nejlepší exportní plán

AMSP ČR ocenila moldavské MSP soutěžící o nejlepší exportní plán

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Sever (SCAI ADR Nord) zrealizovala soutěž o nejlepší exportní plán pro moldavské podnikatele a ocenila 3 výherce. S nejlepšími exportními plány se pochlubili firmy:

  1. GȚ „Bobeica Maria Ilie s. Cernoleuca”
  2. SRL „Smarta-as”
  3. SA Barza Albă

Výhercům gratulujeme!

Soutěž se uskutečnila v období května a června roku 2023 v rámci projektu „Podpora produkce a posílení kapacit podnikatelů na severu Moldavska v oblasti zvýšené produktivity, exportu a přístupu na nové trhy“ a AMSP ČR nyní poskytla výhercům ceny ve formě personalizovaného firemního poradenství a grafických služeb v hodnotě, dle umístění, 4000 EUR, 2000 EUR a 1000 EUR.

Soutěž představovala vyvrcholení celého téměř rok a půl dlouhého projektu, během něhož se moldavské MSP z regionu Sever účastnili hodnocení exportní připravenosti, vzdělávacích aktivit potřebných ke vstupu na zahraniční trhy a v neposlední řadě účasti na mezinárodním veletrhu v Rumunsku. Projekt tímto oficiálně končí, ale naše spolupráce mezi Českou republikou a Moldavskem pokračuje dále.

Projekt je financován z programu Aid for Trade v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html