AMSP ČR opět vyhodnocuje nejlepší rodinné firmy

AMSP ČR opět vyhodnocuje nejlepší rodinné firmy

Rodinné firmy jsou odolné, efektivní a v dobách krize dokáží ustát i velké tržní poklesy. Stabilita ekonomického prostředí proto roste s množstvím rodinných firem. To je hlavním důvodem, proč AMSP ČR systematicky a dlouhodobě vytváří podmínky pro jejich růst. Pořádáme regionální kulaté stoly a konference, publikujeme příběhy rodinných klanů, připravujeme průzkumy, statistiku a vědecké výzkumy. Výkladní skříní je potom každoroční soutěž Equa bank Rodinná firma roku. Její čtvrtý ročník, jejímž generálním partnerem je opět Equa Bank, pořádáme současně s LeasePlan Česká republika, společností Deloitte a Nadačním fondem pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP).

rfr.pngMalé a střední podniky s rodinnou tradicí se mohou do soutěže Equa bank Rodinná firma roku zaregistrovat do 30. září 2015. Přihlášku je možné podat na webové stránce www.rodinnafirmaroku.cz. Cílem soutěže je podpořit podnikání rodinných firem. K dalšímu ročníku Rodinné firmy roku zveřejnila AMSP ČR výsledky pravidelného průzkumu, které popisují aktuální situaci v českých rodinných firmách.

Hlavním posláním soutěže Equa bank Rodinná firma roku je ocenit, podpořit a motivovat firmy v rodinném podnikání. Že se tyto cíle daří naplňovat, potvrzují i sami vítězové. “Prvenství v roce 2013 nás velmi potěšilo. Bylo pro nás výrazným povzbuzením, zviditelnilo naši firmu a pomohlo nám získat nové kontakty,” dodává Mahulena Pertlová, zakladatelka vítězné firmy KAMA v roce 2013.

Loňským celkovým vítězem a zároveň vítězem Ceny veřejnosti se stala firma LIKO-S, která se zabývá výrobou montovaných hal a konstrukcí. Libor Musil, předseda představenstva a zakladatel firmy LIKO-S komentuje: „Vítězství v obou kategoriích nás velmi potěšilo. Přineslo nám výrazné zviditelnění díky médiím, která o soutěži informovala. Pozitivní dopad jsme zaznamenali i v rovině obchodní. Equa bank Rodinná firma roku je prestižní soutěž, a podle toho reagovali naši stávající i noví zákazníci.

Vítěze soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2015 vybírá odborná porota na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních pěti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti aj. Od loňského roku si nově vítěze vybírá také veřejnost, a to v kategorii Cena veřejnosti.

Pro letošní ročník Rodinné firmy roku byla upravena kritéria pro podávání přihlášek. Usilovat o vítězství tak mohou mladší firmy i ty, které vykazují vyšší obrat. Soutěže se mohou účastnit firmy jen s pětiletou historií na trhu a s obratem až do 50 milionů eur.

„Uspět v rodinném podnikání je na dnešním vysoce konkurenčním trhu čím dál náročnější. Velmi si vážíme úsilí rodinných firem, které do svého podnikání dlouhodobě investují a rádi jim budeme pomáhat v jejich dalším rozvoji,“ uvedl Jakub Hájek, advokát v Ambruz & Dark Deloitte Legal a člen týmu Deloitte Private, který poskytuje poradenské služby soukromým vlastníkům a rodinným firmám.

Harmonogram 4. ročníku soutěže Equa bank Rodinná firma roku

29. dubna  

Zahájení dalšího ročníku EBRFR

1. května –   30.září    

Přihlašování firem do soutěže

1. října –
9.října            

Výběr vítězů odbornou porotou a výběr 10 firem pro hlasování veřejnosti

15. října – 31.října

Hlasování veřejnosti

3. listopadu

Den podnikatelů ČR – slavnostní vyhlášení vítězů EBRFR 2015 a Ceny veřejnosti

 


Více informací o soutěži Equa bank Rodinná firma roku je možné najít na webové stránce www.rodinnafirmaroku.cz.


AMSP_Equa_LeasePlanGo_Deloitte_1.png

Tisková zpráva ke stažení zde:

TZ_2015_07_21_TA_4_rocnik_Equa_bank_Rodinna_firma_roku.doc TZ_2015_07_21_TA_4_rocnik_Equa_bank_Rodinna_firma_roku.doc (964,00 KB)https://www.viva-awa.com/sextoysindelhi https://www.sexvibrators.in/about_us
https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html
https://amsp.cz/20210317-best-handheld-vacuum-cleane/
X