AMSP ČR vyhlašuje otevřenou válku nepodloženým útokům proti OSVČ

AMSP ČR vyhlašuje otevřenou válku nepodloženým útokům proti OSVČ

Na základě trvale zkreslujících argumentů při rétorice proti živnostníkům, vyhlašuje Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR nulovou toleranci proti každému, kdo použije ve veřejné diskusi zásadně chybných údajů. Fakticky tím AMSP ČR opětuje množící se útoky a vyhlašuje otevřenou válku každému, kdo si neověří fakta a vystřelí na živnostníky s použitím nesmyslných čísel. S každým „veřejným blábolem,“  cíleným proti živnostníkům bude AMSP ČR seznamovat téměř 250 tisíc podnikatelských subjektů a současně bude takové útoky medializovat. Začínáme poslancem Ladislavem Šinclem, který se spletl o řád při porovnání odvodů OSVČ a zaměstnanců.

AMSP ČR se nebrání jakékoliv diskusi, ale ta musí být podložena fakty, což bohužel většinou chybí. Množí se chaotické argumenty kritiků OSVČ, které zjevně špatně informují o daních z příjmů, sociálních a zdravotních odvodech, o desítky procent se pletou počty podnikatelů a zcela nesprávně se porovnávají historická čísla se současností, aniž by si dal kdokoliv práci podívat se na metodiku výpočtu v minulosti a nyní. Ačkoliv se většina údajů dá ověřit, vítězí ideologické přesvědčení a snaha rychle marketingově zaujmout, výsledkem čehož je naprosto zkreslující pohled na reálný přínos nejmenších podnikatelů.

 

Cílem není nikoho dehonestovat kvůli názoru, ale každý veřejný činitel si musí uvědomit, že skončila doba, kdy se podíval do internetového vyhledávače a vyřknul názor. Jejich povinností je pracovat s ověřenými údaji z věrohodných zdrojů a pokud tomu tak nebude, musí nést odpovědnost. Rozumíme marketingové zkratce, vtipu a částečně i polopravdě. Ale nehodláme tolerovat fatální chyby, které jakoukoliv smysluplnou diskusi dopředu posunou do jiné roviny,“ tvrdí předseda AMSP ČR Karel Havlíček.

 

Na úvod zveřejňujeme „kalkulaci“ odvodů OSVČ a zaměstnanců dle poslance Ladislava Šincla (ČSSD) a srovnáváme se správnými údaji:

http://www.podnikatel.cz/clanky/dalsi-chybny-vypocet-odvodu-zivnostniku-poslanec-sincl-se-spletl-o-jeden-rad/

 https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html