AMSP ČR vytvořila Příručku pedagoga pro výuku digitálního podnikání v rámci projektu DIGTEACH

AMSP ČR vytvořila Příručku pedagoga pro výuku digitálního podnikání v rámci projektu DIGTEACH

V posledních měsících spolupracovala AMSP ČR v rámci projektu DIGTEACH: „Digitální podnikání – inovativní vzdělávání učitelů” na tvorbě inovativního vzdělávacího materiálu pro odborné učitele a pedagogy v oblasti digitálního podnikání a využívání digitálních nástrojů ve výuce k podnikavosti.

Spolu s partnery z Itálie, Rakouska a Španělska byla vytvořena pedagogická příručka „Průvodce pedagoga: Tipy a triky jak se stát učitelem digitálního podnikání“. V příručce naleznete sadu nástrojů, aplikací, softwarů, ale také různých metod, činností a zásad vhodných pro odborné vzdělávání a podporu podnikatelského myšlení studentů, žáků a praktikantů. Hlavním cílem je poskytnout učitelům, pedagogům a školitelům odborné přípravy nové inovativní způsoby vzdělávání, včetně digitálních a online nástrojů, ke zvýšení efektivity, atraktivity a kvality učení. Najdete zde tipy a triky, jaké nástroje lze zahrnout do výukových aktivit a jak pomohou podnikatelskému myšlení studentů.

Průvodce pedagoga je rozdělen do 3 kapitol: (1) Didaktické metody, (2) Technologické a digitální nástroje, (3) Podnikatelské nástroje. Nejprve jsou představeny didaktické strategie a nástroje pomáhající s didaktikou. Dále je představena široká škála užitečných a inovativních technologických pomůcek a digitálních aplikací vhodných pro výuky ve 21.století. Nakonec je prostor věnován různým digitálním nástrojům používaných v podnikatelském světě, které se žákům budou hodit při zahájení vlastní podnikatelské činnosti či nástupu na pracovní trh.

Příručku v českém jazyce je možné stáhnout zde:
http://www.digitalteacherpreneur.com/wp-content/uploads/2021/03/DIGTEACH_Educators_Guide_CZE.pdf

Případně v dalších jazycích (anglickém, italském, španělském a německém) zde:
http://www.digitalteacherpreneur.com/index.php/o2-educator-guide-digital-teacherpreneur-2/

Více informací o projektu, projektových partnerech a výstupech projektu, které budou na platformu postupně přidávány, naleznete na: www.digitalteacherpreneur.com.

Realizační program: Erasmus+ KA2 Strategická partnerství v oblasti odborného vzdělávání

Číslo projektu: 2019-1-ES01-KA202-064303

Období realizace projektu: 10/2019 – 09/2021https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html