praha14.cz: Díky projektu Corrency Praha 14 podpořila desítky místních podnikatelů. AMSP ČR udělila záštitu Corrency

praha14.cz: Díky projektu Corrency Praha 14 podpořila desítky místních podnikatelů. AMSP ČR udělila záštitu Corrency

Praha, 17. července 2023 – Nový účes, masáže, dětská obuv, zdravé potraviny, lahodná káva, fitness lekce či dobrý oběd. Nejen na to mohli občané Prahy 14 čerpat příspěvek, který jim radnice poskytla v rámci systému Corrency – projektu zaměřeného na podporu lokální ekonomiky. Poslední možnost využít přidělené kredity měli lidé 30. června. Utrácet je mohli v téměř pěti desítkách místních (do projektu zaregistrovaných) provozoven (malí a střední podnikatelé a poskytovatelé služeb).

 „Prvních 1000 registrovaných občanů mělo možnost čerpat až tisícikorunový příspěvek na útratu u podobně registrovaných obchodníků s provozovnou na území městské části. Do projektu jsme se zapojili proto, abychom podpořili jak koupěschopnost místních obyvatel, tak ekonomickou kondici lokálních obchodníků a provozovatelů služeb,“ řekl starosta Prahy 14 Jiří Zajac.

Podrobné informace k projektu jsou uvedeny na webu praha14.corrency.cz. Registrační systém pro obchodníky i obyvatele byl otevřen 1. dubna 2023. Své kredity (correnty) mohli lidé utrácet během letošního května a června – za svého zaplatili polovinu ceny zboží či služby, druhou za ně uhradila městská část. Z celkové částky 1 milion korun, kterou radnice na projekt vyčlenila, lidé vyčerpali 751 tisíc korun.

Celý článek naleznete zde:
https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/tz-7-2023-diky-projektu-corrency-praha-14-podporila-desitky-mistnich-podnikatelu/https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html