START-UP NATION

START-UP NATION

Prvním krokem ke spolehlivému konci našeho podnikání je dospět k závěru, že jsme opravdu dobří, že nepotřebujeme poznávat nic nového, tím spíše jedná-li se o poznání z jiného než tuzemského dvorku. Pozornosti podnikatelů, a nejen jich, doporučujeme knihu „Start-up nation – příběh izraelského hospodářského zázraku“. Autoři, odborníci na geopolitiku Dan Senor a Saul Singer, popisují tajemství jedinečné kombinace novátorství a podnikatelského elánu. V malé ohrožované zemi vzniká více firem než v Japonsku, Číně nebo Kanadě… S předmluvou českého expremiéra Jana Fischera.

IMG_3681upra1_1.jpg

Kniha START-UP NATION hledá odpověď na nelehkou otázku: jak je možné, že v Izraeli – v zemi, která existuje pouhých šedesát let, má 7,1 mil. obyvatel, nedisponuje žádnými přírodními zdroji, od svého založení je nepřetržitě ve válečném stavu – vzniká mnohem větší počet nových firem než ve velkých, stabilních zemích, které žijí v míru, jako jsou Japonsko, Čína, Indie, Jižní Korea, Kanada nebo Velká Británie?

Recenze Karla Havlíčka, předsedy představenstva AMSP ČR  Recenze Karla Havlíčka, předsedy představenstva AMSP ČR (28,00 KB)
Užitečné odkazy:

 

On line nákup knihy je: http://www.startupnation.cz/kde-koupit

Kniha představena na ČT2-Knižní svět možno shlédnout na http://www.ceskatelevize.cz/porady/1183270092-knizni-svet/21154215626/video/ – tato kniha je v 6. minutě a 30 sekundě a zajímavě o ní mluví ředitel židovského muzea pan Pavlát.

Taktéž na Rozhlase Česko je velmi zajímavý článek Izrael – Estonsko z pohledu START-UP NATION – http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/analyzy/_zprava/912609?f_od=0&f_num=20https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html