Zrušení povinné maturity z matematiky je krok zpět

Zrušení povinné maturity z matematiky je krok zpět

Praha, 16. října 2019. Podle aktuálních zpráv se Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy znenadání rozhodlo zrušit povinnou maturitu z matematiky pro všechny. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) jednoznačně podporuje povinnou maturitu z matematiky, nicméně vždy spolu s dalšími zástupci zaměstnavatelů zdůrazňovala, že je třeba změnit obsah i formu výuky i zkoušky.  

Ministerstvo navzdory tomu povinnou maturitu zavedlo, aniž by však provedlo potřebné změny ve formě a obsahu výuky i zkoušky a nyní se chystá povinnou maturitu zrušit. Vzhledem k potřebám českých firem i ambicím, které má Česká republika v oblasti umělé inteligence a dalších nových technologií, toto považujeme za velmi nešťastné.

Zdeněk Tomíček, místopředseda představenstva pověřený vedením AMSP ČR k tomu uvádí: „Zrušení matematiky je snazší varianta než se snažit najít cestu, jak ji studenty umět naučit a tím zvýšit jejich gramotnost, a tedy i čísla úspěšnosti u maturity. AMSP ČR podporuje stanoviska o zachování povinné maturity z matematiky a trvá na tomto postupu, který je ve finále pro české podnikatelské prostředí důležitější.“

Tisková zpráva ke stažení zde:
TZ-2019-10-16-Zrušení maturity z MAT je krok zpět

 

Štítky:


https://amsp.cz/wp-includes/theme-compat/12220058.html